Na półmaraton… rowerem. Biegało Węgorzewo [WIDEO, ZDJĘCIA]


To była kameralna, ale międzynarodowa impreza. Niedzielny III Półmaraton Niepodległości w Węgorzewie zgromadził 96 uczestników, w tym z Litwy i Rosji. Jeden z nich wybrał oryginalny sposób dojazdu na zawody.   

Jak informuje Mariusz Niedziółka z biura organizacyjnego imprezy, w zawodach wystartowali amatorzy biegania z całej Polski. – Mieliśmy także gości zagranicznych: oprócz zwycięzcy biegu z Litwy, był nim Wiktor Aleksandrowicz z Ofierska, który trasę z domu do Węgorzewa (80 km) pokonał rowerem, tuż przed startem w wyścigu.

Biegano na tradycyjnym dystansie 21,097 km po ścieżce rowerowej. – Pomimo delikatnie niesprzyjających warunków (biegacze wspominali o małym wietrze), zwycięzca - Petras Pranckunas z Wilna - o blisko dwie minuty pobił zeszłoroczny rekord trasy. Najlepszy czas w kategorii pań z drugiej edycji poprawiła również Beata Pokrzywińska – opisuje w rozmowie z naszym portalem p. Mariusz.

Biegu, z powodu kontuzji, nie ukończył tylko jeden zawodnik. – Adamowi Drabykowi na szczęście nie stało się nic poważnego, poza tym służby medyczne nie musiały interweniować – uspokaja organizator.  

Po zakończonym biegu uczestnicy wzięli udział we wspólnym grillowaniu. Wiele radości sprawiły wysokie miejsca reprezentantów Węgorzewa. – Dziękujemy, że byliście z Nami. Zapraszamy za rok na czwartą edycję biegu. A już w maju kolejny Półmaraton Węgorza, również rozgrywany także w naszym mieście – zachęca Mariusz Niedziółka.

Wideorelacja Augustowskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Społecznego:

Wyniki:

Kobiety

1.  POKRZYWIŃSKA Beata – POL – 1:38:08
2.  SOBOCIŃSKA Ewelina – POL – 1:39:48
3.  ŚWIDERSKA Agata – POL – 1:42:09
4. CYMEK Sylwia – POL – 1:44:32
5. RUSINOWICZ Ewa – POL – 1:46:08

Mężczyźni

1.  PRANCKUNAS Petrus – LTL – 1:21:12
2.  KASZKIEL Paweł – POL – 1:21:22
3.  PAŁAT Paweł – POL –    1:26:21
4. MAKOWSKI Marek – POL – 1:26:29
5. DŁUGOSZ Marek – 1:27:02

GR

Polecamy również:


Podziel się: